سوالات متداول آزمون ÖSD

هر سوالی در اینجا که مربوط به آزمون ÖSD است پیدا می شود!

تمامی سوالات پر تکرار و متداولی که در طول دوره های مختلف آزمون ÖSD از ما پرسیده شده است را در این صفحه گرداوری کرده ایم و به آنها پاسخ داده ایم. لطفا پس از مطالعه کامل این صفحه، در صورتی که پاسخ خود را نیافتید، با مرکز آزمون تماس بگیرید.

آزمون ÖSD برای زبان آموزان آلمانی خارجی که زبان دومشان زبان آلمانی است طراحی شده است. مدرک صادر شده آزمون ÖSD یک مدرک رسمی زبان آلمانی است که دریافت آن به منظور اخذ ویزای اقامت یا تحصیل در کشورهای آلمانی زبان الزامی است. آزمون ÖSD آزمونی سیستماتیک و نظام مند است که در سطح بین المللی شناخته شده است و در بیش از 30 کشور دنیا مورد تائید و پذیرش است. آزمون ÖSD شامل دو بخش کتبی و شفاهی است که خود شامل بخش درک مطلب (خواندنی)، بخش شنیداری، بخش نوشتاری و بخش گفتاری است.

اندیشه پارسیان، به عنوان مرکز رسمی برگزاری آزمون های ÖSD در تهران، در هر ماه اقدام به برگزاری آزمون های ÖSD در سطوح مختلف آن می کند. جهت اطلاع از زمان برگزاری دقیق آزمون، اطلاعیه های آزمون ÖSD را در وب سایت مشاهده فرمایید. همچنین می توانید اخبار و اطلاعیه های مرتبط با آزمون ÖSD را در شبکه های اجتماعی ما دنبال کنید. در ضمن اطلاعات آزمون های آتی نیز در بخش حساب کاربری قابل مشاهده است.

آزمون ÖSD آزمونی سیستماتیک و نظام مند است که در سطح بین المللی شناخته شده است و در بیش از 30 کشور دنیا مورد تائید و پذیرش است. به طور کلی اعتبار مدرک آزمون ÖSD تا همیشه و به صورت مادام العمر خواهد بود؛ البته برخی از مراکز و دانشگاه ها ممکن است مدرک این آزمون را به نحوی درخواست کنند که بیش از ۲ سال از اخذ آن نگذشته باشد.

ثبت نام فقط از طریق وب سایت اندیشه پارسیان به آدرس andisheparsian.net قابل انجام است. متقاضیان می بایست در وب سایت رسمی مرکز آزمون اندیشه پارسیان نسبت به تشکیل حساب کاربری خود اقدام فرمایند. سپس از طریق حساب کاربری خود، می بایست وارد بخش ثبت نام آزمون ها شده و اطلاعات خواسته شده را تکمیل فرمایند.

با توجه به سطوح و مهارت های مختلفی که آزمون ÖSD دارد، هزینه آزمون بر اساس انتخاب سطح و نوع مهارت توسط متقاضی در زمان ثبت نام توسط وب سایت محاسبه شده و به ایشان اعلام می شود.

نتیجه آزمون ÖSD بین ۱۰ تا ۱۵ روز کاری از تاریخ برگزاری آزمون در پروفایل کاربری شرکت کنندگان در آزمون اطلاع رسانی می شود.

هر سطح و مهارت در آزمون ÖSD دارای نمره خاصی است. نمرات قبولی و نمره کامل در سطوح و مهارت های مختلف آزمون ÖSD به شرح زیر است:


نمرات قبولی در سطح A1:

Lesen (max. 30/ mind. 6)
Hören (max. 30/ mind. 6)
Schreiben (max. 15, mind. 4, wenn beide Teile bestanden)
Sprechen (max. 25, mind. 12)


نمرات قبولی در سطح A2:

Lesen (max. 25/ mind. 5)
Hören (max. 30/ mind. 6)
Schreiben (max. 15, mind. 3)
Sprechen (max. 20, mind. 10)


نمرات قبولی در سطح B1:

Modul Lesen (max. 100/ mind. 60)
Modul Hören (max. 100/ mind. 60)
Modul Schreiben (max. 100/ mind. 60)
Modul Sprechen (max. 100/ mind. 60)


نمرات قبولی در سطح B2:

Lesen (max. 20/ mind. 10)
Hören (max. 20/ mind. 10)
Schreiben (max. 30, mind. 15)
Sprechen (max. 30, mind. 18)


نمرات قبولی در سطح C1:

Lesen (max. 20/ mind. 10)
Hören (max. 20/ mind. 10)
Schreiben 1 (max. 15, mind. 7)
Schreiben 2 (max. 15/ mind. 7)
Sprechen (max. 30, mind. 18)

اگر در آزمون ÖSD قبول شده اید به شما تبریک می گوییم! شما نتیجه مطالعات و زحمات خود را گرفته اید. اگر در آزمون مردود شده اید، ناراحت نباشید.
مطمئن باشید مهارت مورد نظر خود را در سطحی که امتحان داده اید نداشته اید و می بایست در صدد تقویت مهارت های زبانی خود در سطح مورد نظر باشید. آزمون شما توسط ۴ نفر ممتحن رسمی آزمون ÖSD به طور کامل بررسی می شود و سپس نمره مورد نظر صادر می شود. هیچ اعمال سلیقه ای در نمره شما صورت نمی گیرد؛ چرا که این آزمون بین المللی است و دارای استانداردهای بین المللی است.
با این حال، بعد از اعلام نتایج، مرکز آزمون اندیشه پارسیان در شرایطی خاص و در تاریخ معینی امکان بازبینی و بررسی مجدد را به شما خواهد داد. لازم است قبل از هرگونه اقدام، جهت بازبینی نمرات خود با مرکز آزمون تماس حاصل فرمایید و درخواست خود را برای بازبینی نمرات اعلام کنید. در غیر این صورت، می توانید اعتراض خود را به زبان آلمانی و یا از طریق ایمیل به وب سایت سازمان ÖSD به آدرس ösd.at اعلام کنید.

پس از اعلام نتایج اولیه، بین ۴ تا ۶ هفته کاری مدرک رسمی آزمون ÖSD در صورت قبولی متقاضی آزمون قابل دریافت توسط متقاضیان محترم است.

پس از درج اطلاعیه دریافت اصل مدرک آزمون بر روی وب سایت و صفحات اجتماعی آموزشگاه زبان اندیشه پارسیان، می توانيد روزهای يكشنبه و سه شنبه ساعت ۱۲ الی ۱۸ پس از هماهنگی با مسئول ثبت نام، با همراه داشتن مدرک شناسایی معتبر و اصل گذرنامه، نسبت به دریافت اصل مدرک آزمون ÖSD خود اقدام فرمایید.

خیر. مدارک توسط مرکز آزمون به هیچ وجه به آدرس متقاضی توسط پیک یا پست ارسال نخواهد نخواهد شد. مدرک آزمون صرفا با ارائه مدارک شناسایی معتبر قابل ارائه به شخص است.

بله، برای هر سطح و مهارت نمونه سوالاتی موجود است. نمونه سوالات آزمون ÖSD را می توانید از لینک های زیر دریافت فرمایید.

نمونه سوالات آزمون ÖSD سطح A1

نمونه سوالات آزمون ÖSD سطح A2

نمونه سوالات آزمون ÖSD سطح B1

نمونه سوالات آزمون ÖSD سطح B2

نمونه سوالات آزمون ÖSD سطح C1

در صورتی که امکان مراجعه حضوری برای شخص آزمون دهنده مقدور نباشد، نماینده ایشان می تواند با به همراه داشتن مدرک شناسایی معتبر و اصل گذرنامه متقاضی، نسبت به دریافت مدرک ایشان اقدام کند. در غیر این صورت از تحویل اصل مدرک ممانعت به عمل خواهد آمد.

۱. شرکت کننده باید دانش کافی سطح درخواستی را داشته باشد.
۲. پیشنهاد می شود از دوره های آمادگی آزمون که یک تا دو هفته قبل از آزمون به صورت حضوری یا آنلاین برگزار می شود، بهره مند شوید.
۳.لازم به ذکر است جهت آشنایی بیشتر، نمونه سوالات آزمون را که در وب سایت قرار داده شده است را حتما قبل از آزمون مطالعه و بررسی نمایید.
۴. با توجه به اینکه اضطراب لحظه ای زمان آزمون به دلیل اینکه شرکت کننده می خواهد بهترین نمایش زبانی خود را داشته باشد بسیار است، پیشنهاد می شود قبل از آزمون خوب استراحت کنید و سطح انتظار اجرایی خود را بر اساس مدت زمان مطالعه و توان فردی بگذارید نه بیشتر!

خیر. پس از پرداخت هزینه آزمون، به دلیل اختصاص یافتن ظرفیت آزمون به شما و آماده سازی اولیه موارد لازم جهت برگزاری آزمون، هیچ گونه هزینه ای مسترد نخواهد شد. توجه داشته باشید که ظرفیت آزمون که به شما تخصیص داه شده است، قابل انتقال به غیر نیست.

استفاده از کتاب لغت در آزمون B2 بلامانع است. فقط شرکت کنندگان در آزمون B2 می توانند کتاب لغت یک زبانه و یا دو زبانه با خود به همراه داشته باشند. در مرکز آزمون اندیشه پارسیان، تعدادی کتاب لغت جهت استفاده شرکت کنندگان در آزمون وجود دارد.