راهکارهایی برای تقویت هوش و پشتکار کودک

سه عامل ضروری رشد برای بعد از تمرین چیست؟
۹۷/۰۳/۳۰
ویدیوی شماره ۵۷
۹۷/۰۴/۴
نمایش همه

راهکارهایی برای تقویت هوش و پشتکار کودک

چند راهکار ساده برای تقویت هوش و پشتکار کودکان
۱ .بازی، قصه و نقاشی را از قلم نیندازید:بازی برای بچه ها فقط یک سرگرمی نیست. قصه و نقاشی هم همینطور هستند. در واقع بچه ها در عالم بازی، قصه و نقاشی زندگی را تجربه می کنند. موقعی که کودکتان بزرگتر شد و با همسالانش وارد بازی شد، او را تشویق کنید که تا لحظه آخر امیدش را از دست ندهد و تلاش کند. برای او قصه هایی بخوانید که شخصیت هایش اهل تلاش و پشتکار هستند.

۲. او را از لای پر قو بیرون بیاورید:کودکتان را برای فردایش تربیت کنید نه برای امروز٫ پس همه چیز را به راحتی در اختیارش قرار ندهید و اجازه بدهید که او برای به دست آوردن بعضی چیزها زحمت دست دراز کردن و برداشتن را متحمل بشود. در حد توانش به او وظایفی را محول کنید و در حین انجام آن کارها خودتان مراقبش باشید. برای مثال بخشی از پول تو جیبی او را محول کنید به اینکه او هر شب سر ساعت کیسه زباله را بیرون ببرد و در حین این کار خودتان هم همراه او باشید.

۳. او را به کارهایی که در آنها استعداد و علاقه ندارد مجبور نکنید:احساس اجبار به انجام یک کار، روحیه تلاش گری کودکان را کمرنگ می کند. سعی کنید استعداد ها و علایق او را بشناسید و پشتکار او را در همان زمینه بیشتر تقویت کنید.

۴. به تلاش و پشتکار او بیش از نمره و رسیدن به موفقیت توجه نشان بدهید:به هر حال شکست هم بخشی از زندگی است. ممکن است کودک شما در زمین فوتبال از حریف شکست بخورد، اما شما به خاطر تلاش و پشتکاری که او در تمام ساعت بازی از خود نشان داد او را تحسین کنید. به او بگویید که برای شما بیش از نمره و یا هر موفقیت دیگری این مسئله مهم است که او در هر کاری تمام تلاشش را بکند و به نا امیدی اجازه ندهد که مانع از تلاش و کوشش او بشود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *